Czym charakteryzują się modne futra?

Modne futro

Modne futro

Od pewnego czasu w wielu kolekcjach pojawiają się futra. To oczywiście element garderoby, który stał się synonimem luksusu i przepychu. Aby jednak móc cieszyć się tego typu ubraniem, nie musimy narażać biednych zwierząt na cierpienie i śmierć. Dzięki rozwijającej się technologii wytwarzania włókien z których możemy wykonywać sztuczne futra, często są one praktycznie nie do odróżnienia w stosunku do tych naturalnych.

Plusem noszenia futer z syntetycznych włókien, który od razu przychodzi na myśl, jest oczywiście jego cena, dużo niższa od futer naturalnych. Plusów jednak jest dużo więcej. Między innymi jest to łatwość czyszczenia futra sztucznego. Włókna syntetyczne dzięki swej budowie nie chłoną kurzu i zanieczyszczeń wgłąb swojej struktury, tak jak dzieje się to w przypadku futra naturalnego. Futro sztuczne daje również dokładnie tyle samo ciepła co włókna naturalne. Patrząc na wyżej wymienione argumenty ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że naprawdę nie warto nosić naturalnych futer. 🙂

Modne fasony futer w tym sezonie to z pewnością lekko oversize’owe konstrukcje. Mogą one sięgać połowy uda lub jedynie trochę zakrywać pupę. Jako eleganckie narzutki nieśmiertelne pozostają krótkie futerka, które spełniają zadanie cieplejszej formy żakietu, który warto zakładać na większe wyjścia w towarzystwie sukienki koktajlowej.

Czy czarne futro jest najbardziej uniwersalne?

Czarne futro

Czarne futro

Kolor, który z pewnością od lat wiedzie prym wśród popularności futer to z pewnością nieśmiertelna, klasyczna, czerń. Dzięki takiemu wyborowi z pewnością nie będziemy miały problemu z doborem pozostałych elementów, które tworzyć mają stylizację wraz z czarnym futrem. W zależności od fasonu futra można stworzyć zestawienia o różnym charakterze. Od bardzo klasycznej i eleganckiej stylizacji, aż po wręcz grunge’owe zestawy ubrań. Obecnie bardzo modne są futra, które posiadają włosie stosunkowo długie. Istnieją natomiast dwa typy takiego włosia – gładkie i lśniące lub takie, które ma strukturę odrobinę przypominającą skołtunione włosy lub rozluźnione dredy.

Ryba Jestem Inna