Czym się kierować wybierając tuniki jesienne?

Czarna tunika

Czarna tunika

Tunika jesienna to ubranie, które powinno znaleźć swoje miejsce w każdej damskiej szafie. Dzięki jego szerokiemu zastosowaniu możemy zakładać do niej zarówno spodnie, jak i legginsy (w zależności od długości wybranej przez nas tuniki). W towarzystwie odpowiednio dobranej spódniczki tunika może wyglądać równie stylowo. Wybierając tunikę jesienną warto zwrócić uwagę na grubość dzianiny lub tkaniny z której jest wykonana. W okresie jesienno – zimowym warto zaopatrzyć się w taką, która uszyta została ze stosunkowo grubej dresówki, aby zapewniła nam odpowiednią i optymalną ilość ciepła. Warto zwrócić również uwagę na długość rękawa, która w zależności od naszych upodobań sposobów ubierania się może być długi, 3/4 lub krótki. Krótki rękaw warto oczywiście wybrać w przypadku kiedy lubimy zakładać na tunikę dodatkowo sweter lub na przykład żakiet.

Dlaczego w każdej szafie powinna znaleźć się czarna tunika?

Czarna tunika to chyba najbardziej uniwersalna część kobiecych szaf. To ubranie, które z pewnością niejednokrotnie jest w stanie uratować swoją właścicielkę z opresji dotyczącej odwiecznego problemu kobiet pt. „Nie mam się w co ubrać”. To element garderoby, który jest odpowiedni na bardzo dużą ilość okazji. W zależności od tego jakie dodatki zostaną do niej dobrane możemy całkowicie zmienić jej charakter. Od luźnego stroju codziennego, aż po kreację, którą można założyć na wieczorny bankiet czy kolację z przyjaciółmi.

Tuniko sukienka, czyli najbardziej uniwersalny element garderoby!

Tuniko-sukienka

Tuniko-sukienka

Kolejnym wartym opisania elementem stroju to tuniko – sukienka, która jak sama nazwa wskazuje może spełniać podwójną rolę. To stosunkowo długa tunika, która w towarzystwie rajstop spełnia rolę sukienki. Można ją natomiast również nosić oczywiście w towarzystwie leginsów lub spodni (najlepiej o fasonie dość wąskich rurek ). Fason, który możemy używać w przynajmniej dwóch opcjach z pewnością możemy nazwać odzieżą inteligentną, która mimo tego, że zajmuje mniej miejsca w szafie może być używana w dwojaki sposób i w trakcie różnych okolicznościach.

Ryba Jestem Inna