Dlaczego warto nosić sztuczne futerka?

Już od paru sezonów zauważalnym jest trend na noszenie futer. Z pewnością jest to element garderoby, który dodaje elegancji, nonszalancji, a czasem ekstrawagancji stylizacjom. W związku z tym, warto zadać sobie pytanie w jaki sposób nosić futra, aby nadal wyglądały stylowo, a stylizacja, która jest stworzona z ich udziałem nie była zbyt przesadzona. I przede wszystkim – dlaczego warto wybrać właśnie sztuczne futerko?

Modne futro

Modne futro

Imitacja futra – dlaczego warto wybrać sztuczne futra damskie?

Za noszeniem sztucznego futra pojawia się całkiem dużo plusów. Warto zwrócić na nie uwagę, jeśli stoimy przed wyborem jakie nakrycie wierzchnie kupić na nadchodzący sezon. Przede wszystkim wybór kolorów. To, co z pewnością przemawia za kupnem sztucznego futra, to z pewnością feria kolorów spośród której można wybierać barwy kurtek czy płaszczy. Kolejny argument przemawiający za sztucznymi futerkami to ich trwałość oraz łatwość ich czyszczenia. Dzięki temu, że włókna z których są stworzone to tworzywa sztuczne, nie pochłaniają one kurzu, ani brudu. Często wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozbyć się zabrudzenia. Sztuczne futerka również nie linieją, dzięki czemu są długowieczne. Kolejny i z pewnością bardzo ważny aspekt zakupu sztucznego futra to jego cena, która na pewno nie nadwyręży domowego budżetu tak jak zakup futra prawdziwego. Dzięki noszeniu sztucznego futra z pewnością również ratujemy życie niewinnych zwierząt, które nie muszą cierpieć i ginąć dla mody.

Czy sztuczne futerka z kapturem będą odpowiednie do każdej stylizacji?

Sztuczne futerko z kapturem

Sztuczne futerko z kapturem

To z pewnością idealne rozwiązanie dla tych z Was, które nie pałają zbytnią chęcią noszenia czapek w chłodne dni. Kaptur, który może być zwieńczeniem sztucznego futra staje się automatycznie zamiennikiem czapki i jej elegancką alternatywą. Warto oczywiście zwrócić uwagę na to, że istnieją stylizacje, które nie wyglądą odpowiednio w towarzystwie czapki. Mowa tutaj na przykład o strojach dobranych do tak zwanych “większych wyjść”. W takich przypadkach kaptur staje się elementem, który dodaje swojej właścicielce nieco tajemniczości, a z pewnością nie odbiera jej ani grama elegancji. Oczywiście ciężko uzyskać tego typu efekt zakładając czapkę.

Dobierając sztuczne futerko z kapturem warto zwrócić uwagę na jego krój. Futro samo w sobie jest elementem garderoby, który poszerza. Oczywiście w zależności od długości włosia efekt ten jest delikatny lub bardzo widoczny. Warto o tym pamiętać, ponieważ na przykład osoby wysokie mogą sobie pozwolić na znacznie więcej w temacie fantazyjności futra, niż osoby niższego wzrostu.

Sztuczne futro

Sztuczne futro

Sztuczne futerka z kapturem mogą być, tak jak zostało to wspomniane wyżej, noszone do eleganckich stylizacji. Jednak wyglądają równie dobrze w zestawieniach casual’owych. Narzucone nonszalancko futro na codzienną stylizację z pewnością odmieni drastycznie jej charakter. Jest to na pewno propozycja dla tych z Was, które lubią zwracać na siebie uwagę. Warto pamiętać również o tym, żeby zachowywać umiar w dobieraniu pozostałych elementów strojów. Bardzo stylowo i klasycznie wyglądają stylizacje, które oparte są głównie na odzieży typu basic. Mogą to być czarne spodnie rurki, czarny golf lub bluzka, zwykła prosta sukienka z rajstopami, lub prosta tunika z leginsami. Wszystko w zestawieniach monochromatycznych. Jeśli na taką “bazę” założymy futro, z pewnością nie będzie to strój zbytnio przesadzony.

Futrzana kamizelka

Futrzana kamizelka

Jak futrzana kamizelka zmienia stylizacje?

Futrzana kamizelka to z pewnością element stylizacji, który odmienia ją zupełnie. Warto zatem zaopatrzyć się w tego typu kamizelkę, która zmieni oblicze nawet najprostszego zestawienia. Warto również zwrócić uwagę na to, że tego typu futerka dają dużo ciepła. Dzięki temu można bez problemu założyć ją również na chłodniejszy płaszcz. W ten sposób, będzie on nam mógł służyć nawet w nieco bardziej chłodniejsze dni.

Ryba Jestem Inna