Dlaczego warto sięgnąć po szare rękawiczki?

Szare rękawiczki

Szare rękawiczki

Szarość to kolor niezwykle uniwersalny, barwa, która pasuje praktycznie do wszystkich innych z całej palety. Dzięki temu z łatwością można wykorzystywać każde dodatki właśnie w tym odcieniu.

Co więcej, w zestawieniach monochromatycznych, szarość wygląda niezwykle elegancko, stylowo i subtelnie. Jeśli tego typu dodatek, jakim są rękawiczki, założymy do bardzo kolorowej stylizacji, zyskamy odrobinę subtelności, gasząc w bardzo wysublimowany sposób bardzo zdecydowane kolory. Jeśli nie lubimy posiadać zbyt dużej ilości dodatków i wystarcza nam jedna, ale za to porządna rzecz z danego gatunku, to warto zainwestować właśnie w szare rękawiczki. Wspomniany kolor już dawno stał się alternatywą dla klasycznej czerni. Nie ujmując oczywiście niczego królowej kolorów – czerni – warto jednak pomyśleć o barwie, która w delikatniejszy sposób złamie sąsiadujące z nią kolory.

Szare rękawiczki

Szare rękawiczki

Wśród szarości oczywiście również jest sporo jej odcieni. Wybierać można od barw bardzo jasnych – takich jak gołębia szarość czy  betonowe odcienie, które z pewnością rozjaśnią ciemne stylizacje, aż po ciemne grafity (nawet przypominające czerń). Warto również pomyśleć o fakturze wybieranych rękawiczek. Wśród tych szarych z pewnością prym wiodą również te tak zwane „marmurkowe” lub „melanżowe”, których kolor nie jest jednolity, dzięki czemu sam wyrób staje się z pewnością odrobinę ciekawszy i niestandardowy.

Ryba Jestem Inna