Do czego można nosić spodnie w kratę i w jakich stylizacjach wyglądają najlepiej?

Spodnie w kratę

Spodnie w kratę

Spodnie w kratę to zdecydowanie mocny element, który może wystąpić zarówno w stylizacjach codziennych, jak i tych bardziej wyjściowych. Spodnie  w kratę w zależności od tego jaki typ i kolorystykę tkaniny wybierzemy, mogą być bardzo stonowanym, uniwersalnym i codziennym elementem stroju lub niezwykle ekstrawaganckim.

Aby uzyskać stonowany strój wystarczy spodnie w kratę dopełnić jedynie dodatkami w jednolitym kolorze i o prostym kroju. Może to być oczywiście prosty, cienki sweter z obszernym golfem, lub bluzka o prostym kroju z zarzuconym nań cardiganem w tym samym kolorze. Bez wyraźnej potrzeby nie trzeba dorzucać do stylizacji dodatkowych barw. Z kolei tę, na której bazuje reszta stylizacji (oprócz spodni) warto zaczerpnąć z kolorów występujących w kracie, która zazwyczaj składa się z przynajmniej dwóch lub trzech kolorów.

Spodnie w kratę

Spodnie w kratę

Druga opcja łączenia spodni w kratę z innymi ubraniami to ta bardziej ekstrawagancka. W tym przypadku nie trzeba martwić się o to, że jakiś element może nie pasować do pozostałych części. Warto również połączyć takie same kraty w różnych elementach stroju. Stylizacje tego typu na pewno sprawią, że ich właścicielki nie przejdą obojętne nikomu na ulicy.

Ryba Jestem Inna