Dlaczego jesienna sukienka powinna mieć swoje miejsce w każdej damskiej szafie?

Jesienna sukienka

Jesienna sukienka

Jesień to czas, w którym duża ilość kobiet rezygnuje z sukienek i spódniczek na rzecz ciepłych spodni lub legginsów. W związku z tym, że sukienka to niekwestionowany atrybut kobiecości warto nie rezygnować doszczętnie z tego typu elementów garderoby. Jesienna sukienka charakteryzuje się przede wszystkim tkaninami czy dzianinami z których są uszyte. Z pewnością ich gramatura jest zdecydowanie większa niż ubrań letnich. Oprócz estetycznych aspektów, sukienki tego typu muszą przede wszystkim dawać ciepło, utrzymując tym samym odpowiednią temperaturę ciała.

Sukienki jesienne to typ odzieży, który zazwyczaj występuje w opcji z długim rękawem, rękawem 3/4 lub rękawem, którego koniec znajduje się tuż nad łokciem. Ten ostatni typ z pewnością sprawdza się w przypadku, kiedy jej właścicielka lubi założyć na sukienkę żakiet lub prosty sweterek. Długość jesiennych sukienek oczywiście nie ma żadnych ograniczeń. W zależności od naszych osobistych upodobań możemy wybrać sukienkę lub spódnicę o długości od mini, aż po maksi. W projektach marki Ryba – jestem inna pojawiają się z kolekcji na kolekcję sukienki o różnych długościach, jednak prym wiodą fasony, których długość sięga okolic kolan.

Jesienna sukienka

Jesienna sukienka

Sukienki, które są najbardziej popularne wykonane są z grubszych dzianin typu „dresówka” lub z grubszych tkanin. Aby uniknąć chłodu warto z pewnością zaopatrzyć się ciepłe i grube rajstopy, pasujące oczywiście kolorystycznie do całości stylizacji. Warto również wykorzystać dość często stosowany w okresie jesiennym i zimowym trik, polegający na zakładaniu pod sukienki ciepłych leginsów, które z pewnością dają dużo więcej ciepła niż typowe rajstopy. Jesienią zaczynamy chodzić również w butach z dłuższymi cholewkami, dzięki czemu „końcówka” leginsów będzie skutecznie schowana. Warto również pamiętać, aby rajstopy lub leginsy miały wyższy stan, dzięki czemu można zadbać o kondycję naszych nerek.

Nie rezygnujmy z kobiecych strojów w trakcie chłodnych miesięcy! Warto wykorzystywać i eksploatować stroje, które są dedykowane jedynie kobietom.

Ryba Jestem Inna